7 cze '19

Oto lista 5 przykładów, gdzie wykorzystano sztuczną inteligencję:

Oto lista 5 przykładów, gdzie wykorzystano sztuczną inteligencję:
()

Zastosowanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym

Przygotowaliśmy listę 5 przykładów zastosowania sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Jeśli jesteś ciekaw, to zapraszamy do przeczytania!

Autonomiczne samochody

Wyposażone w różne czujniki, radary i kamery są w stanie wykrywać sytuacje na drodze i reagować na uczestników ruchu. Izraelski startup Mobileye opracował systemy wykrywające obiekty na drodze z użyciem uczenia maszynowego. Odpowiada on więc za „oczy” samochodu.

Asystenci głosowi

Cortana Microsoftu, Siri Apple’a, Google Assistant i Alexa Amazona – to czwórka głównych graczy na rynku asystentów głosowych, którzy swoje produkty wprowadzają nie tylko do smartfonów, ale również do lodówek, samochodów i salonowych głośników.

Ochrona

Ochroniarzem w przyszłości także może być maszyna. Badania pokazały, że kiedy przed monitorem posadzimy człowieka, którego jedynym zadaniem jest wpatrywanie się w obraz, na którym nic się nie dzieje, jego uwaga pozostaje skupiona tylko przez 20 minut. Uczenie maszynowe w tym przypadku sprawdza się o wiele lepiej. Program można bowiem nauczyć, co jest normalne i nie powinno wywoływać alarmu, a co oznacza włamywacza i jest potencjalnym zagrożeniem. Później może nie zauważyć np. człowieka wchodzącego do magazynu. Już teraz na rynku funkcjonują firmy udostępniające takie systemy, a skorzystać z ich usług mogą także prywatne osoby, które chcą zabezpieczyć swój dom.

Wykrywanie oszustwa

Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń i metod potwierdzania tożsamości. Uczenie maszynowe w swoich systemach stosuje m.in. MasterCard, który chce walczyć z fałszywymi odrzuceniami wypłat z kart kredytowych. Tam, gdzie w gąszczu informacji ludzie nie mogą znaleźć sygnałów wskazujących na przestępstwo, do głosu dochodzi uczenie maszynowe, które jest zdecydowanie lepsze w wykrywaniu wzorców.

Boty

Już dziś wchodząc na stronę Washington Post do sekcji sportowej, giełdowej albo politycznej możemy natknąć się na newsy pisane przez boty. Nie są to już tylko proste doniesienia o zmianie kursu giełdowego czy wyniku meczu, ale również wyniki wyborów z komentarzem. Boty mają do dyspozycji zestaw reguł, których mają przestrzegać dostępu do źródeł pierwotnych, a także redakcji poprawiającej ewentualne błędy.

Źródło:

Jak bardzo interesujący był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować

Średnia ocena / 5. Głosów:

Jak narazie nikt nie głosowal.




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

multis-multum-kwiecien-2024
Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.