11 mar '22

Bullet journal – Nowy wymiar planowania

Bullet journal  – Nowy wymiar planowania
()

Co to jest bullet journal?

W czasach wszechobecnej technologii i automatyzacji nadal wiele osób decyduje się na tradycyjne metody planowania zadań czy prowadzenia kalendarza. Bullet journal to zyskujący ostatnio na popularności system planowania. Opiera się on na prowadzeniu notesu, który można całkowicie dostosować do swoich potrzeb. Notes z całkowicie pustymi kartkami jest świetnym miejscem do tworzenia swojego indywidualnie dopasowanego planu działania.

Jak prowadzić bullet journal?

Warto zwrócić uwagę na wielowymiarowość bullet journalu. Jest to rozwiązanie, które może stać się nie tylko nową formą kalendarza oraz listy zadań, ale zawierać również wiele innych przydatnych i inspirujących treści. Często spotykane są wszelkiego rodzaju listy: celów, zakupów, motywacyjnych cytatów, filmów do obejrzenia, ulubionych piosenek czy przepisów. Jednym z ciekawszych elementów jest tracker, czyli metoda, która ma na celu monitorowanie wykonania pewnych czynności (np. kontrolowania nawyków) czy przyswajania informacji (np. regularnej nauki słówek w języku obcym).

Pomysły na bullet journal

W sieci można znaleźć wiele pomysłów na zapełnienie swojego notatnika, wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujemy. Bullet journal daje również możliwość puszczenia wodzy fantazji i kreatywnego tworzenia. Jest to więc idealna forma ćwiczenia swoich umiejętności artystycznych. Dzięki szeroko dostępnym materiałom papierniczym jak np. naklejki, taśmy, każdy ma szansę ozdobienia swojego bullet journalu w sposób, jaki mu się podoba. Na rynku można znaleźć również wiele rodzajów pisaków, długopisów, zakreślaczy, które mogą posłużyć do akcentowania oraz zakreślania istotnych informacji. Dla wielu osób dekorowanie notatnika może okazać się idealną odskocznią od codziennych zadań, sposobem na rozładowanie napięcia i stresu, a przy tym treningiem rysowania.

Bullet journal może okazać się idealną formą planowania dla każdego z nas, dlatego warto spróbować tej metody. Być może stanie się tą jedyną, której efektem będzie poprawa produktywności jak i dobra zabawa. Przekonajcie się sami! 😊

Autor: Weronika Kowalczyk

Jak bardzo interesujący był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować

Średnia ocena / 5. Głosów:

Jak narazie nikt nie głosowal.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.