29 wrz '22

Kierunek Portugalia!

Kierunek Portugalia!
()

Po nieco ponad 3 godzinnym locie lądujemy w Porto. Zaczynamy zwiedzanie i jako pierwszy punkt obieramy Fonte dos Leõses, jedną z najsłynniejszych fontann w Portugalii. Porto to bardzo urokliwe miasteczko z wieloma zabytkowymi kościołami. Osobiście polecam zobaczyć kościół Carmo, kościół Kleryków oraz kościół św. Ildefonsa. Bogato zdobione ołtarze oraz fasady pokryte tradycyjnymi portugalskimi kafelkami – azulejo. Widok zapierający dech w piersiach. Porto jest również dobrym miejscem dla fanów Harrego Pottera, ponieważ to właśnie w tym mieście znajduje się księgarnia Lello, której przepięknie wyrzeźbione czerwone schody zainspirowały J.K. Rowling do napisania serii magicznych przygód z Hogwartu. Miejscami, które niewątpliwie warto odwiedzić w Porto są również Ponte Dom Luis I (najsłynniejszy most) oraz Pérgola da Foz, czyli jeden z najpiękniejszych punktów widokowych.

Kolejny dzień spędzamy w Sintrze. To właśnie tutaj mamy możliwość zobaczenia dwóch niesamowitych zamków – Pałacu Pena i Monserrate. Obydwa niezwykłe, mające do zaoferowania zupełnie różne widoki. Obydwa piękne i warte zobaczenia. Po zwiedzeniu zamków, polecam udać się na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. Widok, jaki można tam zaobserwować z klifów, pozostaje w pamięci na długo.

Portugalia – atrakcje turystyczne

            Następnie jedziemy zwiedzać Lizbonę. Lizbona to miasto, którego nie da się zobaczyć w jeden dzień. Zabytkowe kościoły, najsłynniejsze żółte tramwaje, jedna z największych atrakcji – pink street i najpiękniejsza plaża Costa da Caparica, to tylko jedne z nielicznych punktów, które trzeba zobaczyć. Lizbona jest stolicą i największym miastem Portugalii, położoną nad rzeką Tag, która uchodzi do Oceanu Atlantyckiego.

            Kolejne kilka dni spędzamy w regionie Algarve. To właśnie to miejsce słynie z najpiękniejszych plaż w całej Europie. Gdybym miała wybrać jedną, która najbardziej przypadła mi do gustu – nie byłabym w stanie. Wszystkie te, które udało mi się zobaczyć miały w sobie coś wyjątkowego, coś co sprawiało, że można było na nich przesiadywać godzinami i przyglądać się ogromnym falom rozbijającym się o brzeg. Atrakcjami turystycznymi i plażami w Portugalii, które dostały ode mnie odznakę „MUST SEE” są Praia Estudantes, Ponta da Piedade, Praia da Rocha, Algar Seco, Carvoeiro Boardwalk, Praia da Marinha i Benagil Caves. Co ciekawe, do jaskini Benagil, można dotrzeć tylko od strony oceanu, więc chcąc ją zwiedzić, należy wypożyczyć kajak bądź wykupić rejs motorówką.

            Będąc w Portugalii koniecznie trzeba spróbować lokalnego przysmaku Pasteis de Nata – kruche ciasteczka z kremem budyniowym oraz regionalnego wina Verde. Portugalczycy słyną z uśmiechu, swojej dobroci oraz przyjaznego nastawienia, więc wakacje w tak pięknym kraju i w otoczeniu tak wspaniałych ludzi, muszą być strzałem w 10!

Polecamy także program Erasmus.

Autor: Ewelina Podsiadło

Jak bardzo interesujący był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować

Średnia ocena / 5. Głosów:

Jak narazie nikt nie głosowal.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.