30 cze '24

Działalność charytatywna Samorządu Studentów WSZiB

Samorząd Studentów WSZiB

Poprzez aktywną działalność w Samorządzie Studentów, podejmując się organizacji akcji charytatywnych, w semestrze zimowym oraz letnim 2023/24 mieliśmy przyjemność wspierać różnorodne inicjatywy.

W grudniu przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę dla Pani Jadwigi, znajdującej się na rencie chorobowej, jej chorującego męża Pana Jana oraz córki Pauliny. Zorganizowana zbiórka dotyczyła żywności, środków czystości, odzieży, wyposażenia mieszkania, sprzętów gospodarstwa domowego oraz upominków dla rodziny. Wszystkie dary zostały zapakowane i przekazane do doręczenia wolontariuszom Szlachetnej Paczki.

W marcu ponownie włączyliśmy się w zbiórkę karmy, pościeli, koców, ręczników oraz zabawek dla zwierząt z Fundacji Ostoja Cztery Łapy.Fundacja zajmuje się pomocą zwierzętom bezdomnym na terenie Krakowa i Małopolski, prowadzi akcje edukacyjne i pomocowe dla zwierząt poprzez finansowanie leczenia, zabiegów operacyjnych, a także wspiera opiekunów kotów wolnożyjących, zaopatrując w karmę czy pomagając w transportach. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności Uczelni wspólnie zebraliśmy ogromną liczbę darów oraz zakupiliśmy niezbędne artykuły dla potrzebujących zwierząt, które następnie przekazaliśmy Fundacji.

Jako członkowie Komisji ds. Akcji Charytatywnych Samorządu Studentów WSZiB serdecznie dziękujemy wszystkim za udzielone wsparcie i zaangażowanie. Dzięki Waszej nieocenionej pomocy mamy możliwość kontynuowania naszej misji, wspierając tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Wasz wkład stanowi fundament naszych charytatywnych działań, a jednocześnie motywację do dalszej pomocy!

Wyjazd integracyjny WSZiB Pod Tatrami

W dniach 19-21 kwietnia studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości wzięli udział w niezapomnianym wyjeździe integracyjnym do malowniczego Murzasichla.

Podczas wyjazdu poznaliśmy tajemnice Bramy w Gorce, jednocześnie odkrywając centrum przyrodniczo-edukacyjne w Gorczańskim Parku Narodowym. Przejażdżka ciuchcią, eksploracja pawilonów edukacyjnych, przegląd ekspozycji multimedialnych, dwie wieże widokowe i przejście przez podziemny tunel stanowiły tylko wierzchołek góry atrakcji, które czekały na studentów, otoczone przez zapierające dech pejzaże górskie i leśne.

Wyjazd integracyjny stanowił doskonałą okazję do uczestnictwa w różnorodnych aktywnościach oraz warsztatach poświęconych mediom społecznościowym, umożliwiając lepsze poznanie się i wymianę doświadczeń. Nowe relacje, ciekawe dyskusje i spostrzeżenia stanowiły integralną część tego wyjątkowego doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm podczas wyjazdu integracyjnego. Wierzymy, że te wspólne doświadczenia jeszcze bardziej umocniły nasze więzi i już nie możemy się doczekać, aby spotkać się z Wami ponownie na kolejnym wyjeździe integracyjnym w przyszłym roku. Do zobaczenia!