9 lut '18

UDZIAŁ WSZIBERSÓW W JUBILEUSZOWYM EVENCIE

10. JUBILEUSZOWE PREZENTACJE NOWOHUCKICH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH NR 2 IM. I. DASZYŃSKIEGO W KRAKOWIE

8 lutego Wszibersi wraz z Rektorem JM Włodzimierzem Roszczynialskim uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu pt.„10-te Prezentacje w 100 lecie odzyskania niepodległości”. Podczas wydarzenia miały miejsce liczne atrakcje, związane z rocznicą odbudowy państwa polskiego. Swoją obecnością zaszczycił Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, pan Walter Braunohler, przedstawiciel kraju, który udzielił Polsce znaczącego wsparcia w dziele jej odbudowy i po 100 latach jest jej najbliższym sojusznikiem.

Organizacja tego typu prezentacji to kolejny krok w zakresie utrzymania pozytywnych relacji szkół z lokalnego środowiska. Ta cykliczna impreza organizowana jest w celu stworzenia platformy informacyjnej umożliwiającej realizację aspiracji edukacyjnych gimnazjalistom klas trzecich, a rynkowi usług edukacyjnych z dzielnicy Nowa Huta, ułatwienia prezentacji swojej oferty i dorobku w należytej oprawie.

Projekt przyjął formę targów edukacyjnych. O sukcesie przedsięwzięcia świadczy to, że z roku na rok bierze w nim udział coraz to liczniejsza grupa uczniów z Krakowa i okolic.

Autor: Aleksandra S.