20 gru '17

Opinia o uczelni Absolwentów WSZiB Bracia Paweł Wojciechowski i Karol Wojciechowski

Absolwenci WSZIB jako zwycięzcy rankingu E-Gazele Biznesu. Bracia Karol i Paweł Wojciechowscy, mimo młodego wieku, zbudowali  Noble Group – firmę o dominującej pozycji na rynku, która osiągnęła ponad 8 tysięcy procent wskaźnika wzrostu przychodów. O sukcesie zadecydowała odpowiednia nisza rynkowa, która niech pozostanie tajemnicą…

Razem z bratem jesteśmy Absolwentami WSZIB Rocznik ‘86 i ‘90. Odnieśliśmy sukces w biznesie i wygraliśmy tegoroczną edycję ogólnopolskiego konkursu e-Gazele Biznesu. W e-Gazelach brały udział małe i średnie firmy z branży e-commerce, które przez ostatnie dwa lata zwiększały zyski i przychody oraz miały obroty do 100 mln zł. Jak widać dobre studia to podstawa do osiągnięcia sukcesu.

Uważam, że dobre studia znacznie ułatwiają start w dorosłe życie. Po studiach na WSZiB nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Pracowałem, jako księgowy funduszy czy analityk finansowy. Ostatnim moim miejscem pracy była jedna z firm wielkiej czwórki, do której chciałem się dostać od pierwszego roku studiów. Z początku praca w korporacji przynosiła mi wiele satysfakcji. Jednak dość szybko zacząłem działać na własną rękę godząc etat z firmą.

Moim zdaniem było to możliwe dzięki ambicji oraz pewności siebie. Moja pewność wynikała zarówno z mojego podejścia do życia oraz charakteru jak i ze zdobytej na studiach wiedzy. Uzbrojony w wiedzę z zakresu działania mechanizmów rynkowych, z marketingu i psychologii nie bałem się śmiałych posunięć. Zrezygnowałem z kariery w sektorze finansowym i założyłem własny biznes.

Pozdrawiam,
Paweł Wojciechowski