26 sty '18

Blog Rektora WSZIB

Drodzy czytelnicy na Blogu Rektora WSZIB pojawił się nowy wpis!
Profesor Włodzimierz Roszczynialski pisze…

„…W założeniu ranking śledzony przez kandydatów na studia ma dawać obiektywną wiedzę na temat uczelni adeptom niewtajemniczonym w arkana szkolnictw wyższego. Natomiast to, co generują Szanowne Kapituły w dzisiejszym języku można nazwać post prawdą…”

(Źródło artykułu: www.rektor.wszib.edu.pl/ ;  Ranking. Ale po co?)

„Ranking. Ale po co?” to tytuł nowego artykułu, który pojawił się na Blogu Rektora WSZIB. Profesora prof. dr hab. inż. Włodzimierza Roszczynialskiego wyjawia na czym polegają aktualnie prowadzone rankingi oraz jakiego typu kryteria uwzględniane są w tych najbardziej popularnych rankingach. Wpis skrywa w swej treści przykłady ciekawej literatury ze wskazaniem na konkretne fragmenty. Ponadto blog zawiera w sobie niezwykle przydatne Kalkulatory Finansowe,  Aktualne Statystyki oraz Ciekawostki.

Gorąco zachęcamy do lektury.

A.Sadowska