11 cze '19

Jak osiągnąć sukces?

Dlaczego jedni uznawani są za ludzi sukcesu a inni nie? Wydaje Ci się, że ktoś osiągnął sukces zawodowy, bo miał więcej szczęścia lub to sprawa przypadku? Odpowiedzią zazwyczaj jest ciężka praca i właściwe podejście.

Co zrobić, by osiągnąć sukces?

Jednym z moich ulubionych cytatów jakie kiedyś przeczytałam to: „Jeśli chcesz być nieprzeciętny, rób to, czego przeciętni ludzie nie lubią robić”. Czego więc brakuje większości ludzi? Wydaje mi się, że kluczową rolę odgrywa tutaj dyscyplina. Samodyscyplina powinna być w każdej dziedzinie naszego życia. Uprawianie sportu, nauka języków obcych, oszczędzanie pieniędzy, życie prywatne – w każdym z tych aspektów sukcesywne, a nawet żmudne wykonywanie zadań prowadzi nas do osiągnięcia celów.

Kolejną sprawą jest wytrwałość. Dobrze, gdy jesteśmy chętni do zrobienia czegoś i mamy samozaparcie. Jednak w tym momencie trzeba być czujnym, by nie poddać się zbyt wcześnie lub zwątpić, uważając, że się do tego nie nadajemy.

10 nawyków ludzi sukcesu

1. Wyznaczają cele
    Jeśli nie wiesz, w którą stronę dążysz, wylądujesz w miejscu, w którym nie planowałeś być. Dla każdego kto szuka sukcesów, planowanie celów powinno być numerem jeden.
  2. Biorą odpowiedzialność za swoje życie
    Za sukcesy, jak i porażki. Nie obwiniają nikogo za niepowodzenia, uczą się na błędach, skupiają na tym, jak wstać po porażce i iść do przodu.
  3. Mają niesamowitą samodyscyplinę
    Łatwiej ją zachować, jeśli wcześniej ma się wyznaczone swoje cele i pragnienia.
  4. Samorozwój
    Nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie będziesz nieustannie pracował nad sobą i się rozwijał, im więcej będziesz wiedział, tym więcej będziesz zarabiał w przyszłości.
  5. DUŻO czytają
    Ludzie sukcesu stawiają na czytanie, bo to poszerza ich horyzonty, nabywają nowych umiejętności. Jeśli nie masz czasu, spróbuj audiobooków w samochodzie np. w drodze do pracy. Zyskujesz wtedy cenny czas na samorozwój.
  6. Zarządzają swoim czasem
    Przeciętni ludzie zaczynają się stresować w momencie, gdy mają dużo zadań do wykonania, ludzie sukcesu natomiast spokojnie planują zadania od najpilniejszych do mniej pilnych na dany moment. Planują do przodu i unikają pracy na ostatnią chwilę.
  7. Podejmują ryzyko
    Jeśli nie podejmiesz ryzyka, nie osiągniesz wiele.
  8. Nie poddają się, kiedy zaznają porażek
    Każdy sukces jest zbudowany na fundamencie porażek i to nie zniechęca ich do podążania za swoimi marzeniami.
  9. Szukają sposobu, żeby wygrać
    Szukają drogi do sukcesu, jeśli jedna możliwość się nie uda, szukają innej.
  10. Robią to co kochają
    Jeśli nie robisz tego, co kochasz, to nie zaznasz zadowolenia. Powinieneś znaleźć to, co lubisz robić, co sprawia Ci przyjemność i mogłoby być jednocześnie Twoją pracą i pasją.

Polecamy także wpis: Jak oszczędzać?

Autor: Dominika Kowalczyk