24 cze '16

Targi Edukacji i Pracy WSZiB 2016!

Dnia 22 kwietnia 2016 r. w Wyższej Szkole i Zarządzania i Bankowości odbyły się Targi Edukacji Pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie.

Targi rozpoczęły się przemówieniem JM Rektora WSZiB Profesora Włodzimierza Roszczynialskiego, który przywitał gości specjalnych, reprezentantów firm, szkoły ponadgimnazjalne oraz wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Wicewojewoda Małopolski Pan Józef Gawron oraz Komendant Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie Pan Krzysztof Świerczek.

Swoją obecnością zaszczycili nas również:

• Bożena Rążewska – Za-ca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy
• Edward Prokop – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy
•Jacek Pająk – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
• Małgorzata Liburska – Za-ca Dyrektora Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego
• Krystyna Marcinkowska – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Integracji Młodzieży STRIM

Targi Edukacji i Pracy były okazją dla osób poszukujących pracy do nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, natomiast przedsiębiorcom umożliwiły dotarcie do szerokiego grona potencjalnych pracowników. Podczas wydarzenia zostały przedstawione bogate oferty pracy i praktyk w wielu kierunkach zawodu przez 31 firm. Go- ście mogli również skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad doradcy zawodowego

Organizatorzy przygotowali także seminaria dla szkół ponadgimnazjalnych o następujących zagadnieniach:

Rozmowa kwalifikacyjna, czyli jak złapać falę, nie dać się zjeść rekinom i nie pójść na dno – Magdalena Knapik-Woch

Techniki wywierania wpływu – mgr Waldemar Wodniak

Zamień marzenia w rzeczywistość. Bądź przedsiębiorczy dzięki Funduszom Europejskim! – mgr Magdalena Pilawska

Zarządzanie wizerunkiem nie tylko dla celebrytów – dr Justyna Michniak

W tegorocznych Targach Edukacji i Pracy wzięło udział ponad 400 osób! Była to wielka szansa dla wszystkich przyby- łych uczniów i studentów na rozpoczęcie kariery zawodowej, zdobycie nowej wiedzy oraz doświadczenia, które jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy.