21 maj '18

Romans z serialem

Romans z serialem
()

Jeśli nie liczysz na trwały związek, idź na niezobowiązujący seans do kina, jeśli jednak masz nadzieję na coś więcej, wybierz jeden z tasiemców, który ułatwi Ci nawiązanie cieplejszych relacji z monitorem Twojego komputera lub telewizora. Razem spędzony czas na pewno zaowocuje gorącym romansem, pełnym „spięć” i niespodziewanych zwrotów akcji. Wystarczy, że wykonasz pierwszy krok w kierunku audiowizualnego uczucia. Twoim zadaniem jest określić wątek. Czas rozpocząć grę!

Dzień, jak co dzień. Siedzisz przed monitorem swojego laptopa i surfujesz po Internecie. Rutynowe czynności: poczta, Facebook, SUSZI. Niczego nie świadomy wykonujesz kolejne ruchy myszką. Na ekranie pojawiają się dziesiątki reklam, które swoimi migającymi ikonami i animacjami wprowadzają Cię w stan irytacji. Nerwowo zamykasz okienko za okienkiem, chcąc się pozbyć drażniących ogłoszeń… Przez Twoje ruchy przemawia jednostajność i monotonia. Potrzebujesz rozrywki. Idealnym sposobem na uporanie się z nadmiarem wolnego czasu i poczuciem nudy jest zaangażowanie się w coś czasochłonnego, np. w oglądanie serialu.

Serial jako środek kultury masowej odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Miliony ludzi każdego dnia zasiada przed telewizorami i wnika w życie swoich serialowych bohaterów. To świetna forma rozrywki i odpoczynku, a także doskonały sposób integracji rodziny lub grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Siadając na wygodnej kanapie na chwilę zapominamy o swoich problemach i zmartwieniach, przenosimy się w inny, często infantylny i wyimaginowany świat, zabawny, komiczny, nieraz przerażający, wręcz katastroficzny. Wartka akcja, napięcie towarzyszące oczekiwaniu na kolejny odcinek sprawiają, że widz odczuwa łączność i angażuje się emocjonalnie w rozgrywającą się akcję – rozpoczyna swój romans z serialem.

Aby zrodziło się uczucie, w pierwszej kolejności należy poszukać obiektu westchnień. Jeśli program telewizyjny nie oferuje wystarczająco atrakcyjnych pozycji serialowych najlepiej skorzystać z pomocy Internetu. Sieć obsługuje wiele ciekawych i często uaktualnianych stron o tej tematyce jak np. www.serialeonline. pl/, www.seans24.pl, http://iitv.info/ i wiele innych. Można tam znaleźć wszystko, poczynając od nieśmiertelnej „Mody na sukces”, kończąc na najnowszych odcinkach genialnego „Doktora Housa”. W rankingach najczęściej oglądanych seriali zagranicznych (ponieważ to one cieszą się największą popularnością w Polsce) znajdują się: Sliders (Piąty wymiar), „Doktor House”, „Pamiętniki wampirów”, „Plotkara”, „Gotowe na wszystko”, „Przyjaciele”. W internetowych filmotekach roi się od komedii, filmów sensacyjnych, fabularnych, obyczajowych… Do wyboru do koloru. Ogromnym i w zasadzie największym zainteresowaniem cieszą się jednak seriale z wątkami kryminalnymi („CSI: Las Vegas”, „CSI: Miami”, „CSI: NY”, „Kości”).

Jeśli od poniedziałku do piątku chętnie zasiadasz i spędzasz czas z rodziną Lubiczów lub Mostowiaków, świadczy to o zaawansowanym uzależnieniu. Romans z serialem daje możliwość oderwania się od prawdziwego życia (chociaż na chwilę). Filmy dają poczucie, że codzienność to coś więcej niż szkoła lub praca. Im bardziej się angażujemy – tym mocniejszą więź odczuwamy. Producenci ułatwiają nam ten emocjonalny kontakt. Na rynku jest dostępna szeroka gama różnorodnych seriali i każdy bez najmniejszego problemu może znaleźć coś dla siebie. Tak więc jeśli dysponujesz nadmiarem zbędnego czasu i nie masz co z nim zrobić, po prostu rozpocznij swój romans z serialem, bo oglądanie telewizji to nie tylko zepsute oczy i zmarnowane popołudnia, ale mile spędzony czas z bliskimi.

 


Autor: Agnieszka Dąbroś

Jak bardzo interesujący był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować

Średnia ocena / 5. Głosów:

Jak narazie nikt nie głosowal.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

multis-multum-lipiec-2022-3
Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.