9 kw. '18

Po sesji czas na relaks

Początek roku to dla wszystkich Studentów okres wzmożonej nauki związanej z przygotowaniami do sesji i licznymi egzaminami. Sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele. Jedni konsekwentnie i systematycznie na bieżąco uczą się nowych tematów, przed egzaminem. Niezależnie od sposobu, cel jest w obu przypadkach identyczny: zaliczyć sesję. Kiedy już uda Wam się rozprawić z wszystkimi egzaminami, zachęcam do zapoznania się z najnowszym numerem naszego miesięcznika.

Znajdziecie w nim wnioski z pracy magisterskiej, dotyczącej popularnego w ostatnich czasach tematu szczepień. Rodzice często zadają sobie pytania: „Czy zaszczepić?” Co sprawia, że ludzie są negatywnie nastawieni do uodparniania swoich dzieci na różne choroby, nawet te bezpośrednio zagrażające życiu? Dowiedz się więcej – na stronie 4 publikujemy artykuł Szczepienia ochronne”.

Kolejnym tematem „na czasie” stały się góry, a konkretnie zagrożenia związane z wejściem na ich szczyty. Przeczytajcie artykuł naszej Koleżanki traktujący o himalaistach – ludziach, którzy podejmują ryzyko utraty zdrowia lub życia poprzez realizację swojej pasji.

Dla osób, które jeszcze nie zdążyły pozbyć się stresu i napięcia spowodowanego sesją polecamy tekst o regeneracyjnych kąpielach. Z pewnością znajdziecie w nich przepis na relaks dla siebie.

Zapraszamy wszystkich Studentów do współpracy z Redakcją naszego miesięcznika!

Redaktor Naczelna
Mariola Słonka