28 lut '18

„W tym roku schudnę” – jak dotrzymać tego noworocznego postanowienia?

Cele związane ze schudnięciem i wypracowaniem formy to jedne z najpopularniejszych postanowień noworocznych i jednocześnie te najczęściej kończące się fiaskiem. Co zrobić, aby tym razem ambitny plan się powiódł? Zobacz, gdzie popełniałeś/łaś błąd.

Postanowienie noworoczne o odchudzaniu — jak je dotrzymać?

Po pierwsze, nie ma rzeczy niemożliwych. Najważniejsze, abyś postawił sobie odpowiednio sprecyzowany cel – taki, na którym naprawdę Ci zależy. Tak, ma być ambitny, ale przede wszystkim realny do osiągnięcia. Nie zakładaj, że będziesz ćwiczyć 7 dni w tygodniu, bo to mało realne, tym bardziej jeśli masz pracę, rodzinę i inne obowiązki. Zacznij od dwóch treningów, potem trzech, a dopiero później ćwicz 4 lub 5 razy w tygodniu.

Po drugie, bardzo ważne jest, aby Twoje postanowienie noworoczne było konkretne i określone w czasie. Jeżeli zakładasz, że wypracujesz swoją sylwetkę do wakacji, to podziel plan na miesięczne lub 6-tygodniowe mini cele. Tym sposobem cały czas będziesz zmotywowany i nie zniechęcisz się. Pamiętaj też, że każdy dobry plan rozwija się w czasie. Zacznij od adaptacji i stopniowo utrudniaj ćwiczenia, zwiększaj obciążenia i modyfikuj je pod kolejne cele. Jeżeli będziesz działać wg powyższych zasad, to masz dużą szansę na dotrzymanie postanowień.

Trzymam kciuki!

Autor: Amanda Chawińska