2 cze '22

Jeden bilet na wszystkie środki transportu – czy doczekamy się takiego biletu w Krakowie?

Jeden bilet na wszystkie środki transportu –  czy doczekamy się takiego biletu w Krakowie?
()

Zrównoważony transport – tematem ostatniej przed wakacjami debaty UrbanTalk #wyznaczamykierunki miasta  organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie 26 maja po raz ostatni przed wakacjami zaprosiła do dyskusji pt.  ”Krwiobieg miasta. Zrównoważony transport czy priorytety dla komunikacji zbiorowej lub innych środków transportu” znakomitych gości: Pawła Obrzut Zastępcę Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dr inż. Marka Bauer Prorektora ds. studenckich z Politechniki Krakowskiej, Łukasza Gryga Dyrektora Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Krakowa, Daniela Wrzoszczyk Dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz Marcina Hyła Wiceprezesa ogólnopolskiego stowarzyszenia “Miasta dla Rowerów”.

Praca na żywym organizmie!                                                                   

Planowanie transportu to praca na żywym organizmie, ale to musi być też praca osadzona w ramach – mówił podczas czwartkowej debaty Daniel Wrzoszczyk Dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska wspominając założenia strategii 2030 w zakresie mobilności dostępnej na www stowarzyszenia.

Dobry manager to, także wizjoner! Wspominali podczas debaty Dr Borys Makary Wicekanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości jak i dr inż. Marek Bauer Prorektor ds. studenckich z Politechniki Krakowskiej, którzy mówiąc o zarządzaniu transportem w Krakowie poruszyli zagadnienia zmieniających się potrzeb mieszkańców w tym zakresie. Pan Prorektor zauważył, że jako miasto nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na strategii 2030, ale potrzebujemy już planować transport dla mieszkańca Krakowa w 2050 roku. Tylko wówczas będziemy mówić o planowaniu transportu, a nie reagowaniu na problemy komunikacji w mieście. Czym w dużym stopniu obecnie się zajmujemy.

Wspólne marzenie – przejazd na jednym bilecie na trasie Tarnów – Kraków

Tematem wyjątkowo ważnym dla mieszkańców małopolski była dyskusja o wspólnym bilecie sieciowym łączącym kolej i MPK. Nad takim rozwiązaniem są już prowadzone prace – wstępnie myślimy o próbach połączenia biletu miesięcznego PKP i MPK mówił Paweł Obrzut Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Co wstrzymuje zmiany? Jak zwykle rosnące koszty transportu.

O Urban Talk

UrbanTalk. Inicjatywa realizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie to cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta.

W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea. Wydarzeniom partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, HEVRE, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków czy Dziennik Polski.

Zapisy poprzednich wydarzeń dostępne są na www.wszib.edu.pl/urbantalk.

O organizatorze

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na: www.wszib.edu.pl.

Sprawdź także – Urban Talk

Jak bardzo interesujący był ten artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby zagłosować

Średnia ocena / 5. Głosów:

Jak narazie nikt nie głosowal.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.