Jeden bilet na wszystkie środki transportu – czy doczekamy się takiego biletu w Krakowie?
Zrównoważony transport – tematem ostatniej przed wakacjami debaty UrbanTalk #wyznaczamykierunki miasta organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie 26 maja po raz ostatni przed wakacjami zaprosiła do dyskusji pt. ”Krwiobieg miasta. Zrównoważony transport czy priorytety dla komunikacji zbiorowej lub innych środków transportu” znakomitych gości: Pawła Obrzut Zastępcę Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, dr inż. Marka Bauer Prorektora ds. studenckich z Politechniki Krakowskiej, Łukasza Gryga Dyrektora Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Krakowa, Daniela Wrzoszczyk Dyrektora Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska oraz Marcina Hyła Wiceprezesa ogólnopolskiego stowarzyszenia “Miasta dla Rowerów”.
Planowanie transportu w Krakowie, czyli praca na żywym organizmie
Planowanie transportu to praca na żywym organizmie, ale to musi być też praca osadzona w ramach – mówił podczas czwartkowej debaty Daniel Wrzoszczyk Dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska wspominając założenia strategii 2030 w zakresie mobilności dostępnej na www stowarzyszenia.
Dobry manager to, także wizjoner! Wspominali podczas debaty Dr Borys Makary Wicekanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości jak i dr inż. Marek Bauer Prorektor ds. studenckich z Politechniki Krakowskiej, którzy mówiąc o zarządzaniu transportem w Krakowie poruszyli zagadnienia zmieniających się potrzeb mieszkańców w tym zakresie. Pan Prorektor zauważył, że jako miasto nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na strategii 2030, ale potrzebujemy już planować transport dla mieszkańca Krakowa w 2050 roku. Tylko wówczas będziemy mówić o planowaniu transportu, a nie reagowaniu na problemy komunikacji w mieście. Czym w dużym stopniu obecnie się zajmujemy.
Wspólne marzenie – przejazd na jednym bilecie na trasie Tarnów – Kraków
Tematem wyjątkowo ważnym dla mieszkańców małopolski była dyskusja o wspólnym bilecie sieciowym łączącym kolej i MPK. Nad takim rozwiązaniem są już prowadzone prace – wstępnie myślimy o próbach połączenia biletu miesięcznego PKP i MPK mówił Paweł Obrzut Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Co wstrzymuje zmiany? Jak zwykle rosnące koszty transportu.
O Urban Talk
UrbanTalk. Inicjatywa realizowana przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie to cykl wydarzeń poświęconych ekologii i życiu w mieście. Celem spotkań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w debatę o kierunku rozwoju Krakowa i jego wpływie na codzienne życie mieszkańców. UrbanTalk to panele dyskusyjne, webinary, filmy oraz spotkania edukacyjne z mieszkańcami miasta.
W inicjatywę włączyły się także krakowskie szkoły, firmy i instytucje, którym bliska jest zielona idea. Wydarzeniom partnerują m.in. Miasto Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, HEVRE, Krakowski Alarm Smogowy, Radio Kraków czy Dziennik Polski.
Zapisy poprzednich wydarzeń dostępne są na www.wszib.edu.pl/urbantalk.
O organizatorze
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 26 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: informatyka, finanse i rachunkowość, zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na: www.wszib.edu.pl.
Sprawdź także – Urban Talk