Strona główna

UrbanTalk

#wyznaczamykierunkimiasta

UrbanTalk #wyznaczamykierunkimiasta to cykl wydarzeń realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Rozmawiamy i działamy na rzecz ekologii i życia w Krakowie, poruszając też tematy biznesowe w zakresie społecznej odpowiedzialności. Razem możemy więcej – z naszej perspektywy to nie tylko slogan, ale możliwość wprowadzania realnych zmian.

Dlatego oddajemy głos:

  • władzom miasta,
  • urzędnikom,
  • mieszkańcom oraz studentom – bo to Wy tworzycie przyszłość!

UrbanTalk WSZiB to nie tylko panele dyskusyjne, ale też webinary, kina plenerowe, czy spotkania edukacyjne – dla mieszkańców i z mieszkańcami, których głos jest ważny!

W ramach akcji #wyznaczamykierunkimiasta poruszamy kwestie związane z:

Obrazek 1

ŻYCIEM W MIEŚCIE

Zarówno z perspektywy Urzędu Miasta, Zarządu Zieleni Miejskiej, architektów, jak i studentów, którzy, zgodnie z danymi Urzędu Statystycznego, stanowią ponad 16% mieszkańców Krakowa, który nie bez przyczyny określany jest mianem miasta studenckiego. Dostęp do inicjatyw kulturalnych, lepszej infrastruktury, transportu i udogodnień, na których zależy młodemu pokoleniu to kluczowe obszary, które nas interesują.

Obrazek 2

EKOLOGIĄ

2023 rok to historyczny dla miasta moment, kiedy nie odnotowano rocznych przekroczeń dopuszczalnej liczby dni smogowych! To ogromny sukces, który, mamy nadzieję, pociągnie za sobą kolejne. W ramach UrbanTalk mówimy o tym, co możemy robić – na większą skalę i własną rękę, aby zadbać o środowisko. Dlatego w debacie oddajemy głos również młodemu pokoleniu. Z raportu Zalpha Mikropokolenie po-likryzysu wynika, że 46% nastolatków deklaruje zainteresowanie kwestiami klimatycznymi, z kolei raport Generacja Z pokazuje, że młodzi ludzie co prawda mają świadomość zmian klimatycznych i konieczności wprowadzania zmian, jednak nie do końca wiedzą, jak to zrobić. Swoje działania zawężają do dobrych nawyków jak segregacja śmieci, wyłączania światła, ograniczania zużycia wody i zamawiania przesyłek do paczkomatów. W ramach cyklicznych spotkań edukujemy, uświadamiamy, podpowiadamy rozwiązania i wspólnie je tworzymy, aby razem poprawić jakość środowiska.

Obrazek 3

BIZNESEM

Społeczna odpowiedzialność ma ogromne znaczenie, dlatego tematy z zakresu CSR i ESG również mają swoje miejsce na tapecie UrbanTalk. Zgodnie z danymi z 2024 roku, Polska zajmuje 10 miejsce w globalnym Indeksie SDG, co potwierdza, że odnotowujemy postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. W ramach cyklu spotkań #wyznaczamykierunkimiasta rozmawiamy z przedstawicielami krakowskich korporacji, którzy dzielą się własnymi rozwiązaniami i pomysłami, aby wesprzeć Kraków. Debatujemy o zmianach technologicznych, akcjach proekologicznych, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie i kondycję naszego miasta.

Przyszłość miasta jest
w Twoich rękach!

Wyznacz z nami kierunek zmian!

Wiemy, jak ważna jest świadomość społeczna, w tym dbałość o środowisko i budowanie lokalnej społeczności – na tych wartościach, jako Uczelnia, bazujemy od 30 lat.

Dlaczego warto dołączyć do inicjatywy?

Realnie wpłyniesz na zmiany,
które dotyczą Ciebie.

Zwiększysz swoją świadomość
i wiedzę na ważne tematy.

Otrzymasz możliwość
podzielenia się swoją wizją zmian.

Poznasz problemy miasta, w którym
żyjesz i konkretne rozwiązania.

Obrazek 4

Najbliższe wydarzenia

15.01.2025


Debata – „Młodzi w działaniu”

15 stycznia 2025 roku uczniowie szkół średnich z Krakowa i okolic zabiorą głos w debacie pt. „Młodzi w działaniu”, w ramach wydarzenia – UrbanTalk #wyznaczamykierunki Miasta organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Na debatę zaprosiliśmy młodzież, która będzie dyskutowała na temat zrównoważonego rozwoju, ekologii, inicjatyw lokalnych i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości oraz małopolskie szkoły, przejmują odpowiedzialność za kształtowanie postaw ekologicznych młodego pokolenia. Celem Partnerskich działań w obszarze inicjatywy Urban Talk ma być rozwijanie wrażliwości na problemy środowiskowe, aktywizacja młodzieży oraz budowanie poczucia ich odpowiedzialności za działania w środowisku.

Wyznaczamy kierunki Miasta



Prelegenci UrbanTalk

Galeria poprzednich debat

Wydarzenia towarzyszące

Zupełnie Nowy Testament


Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.

Partnerzy