Cele Koła Naukowego Negocjacji BATNA
Koło Naukowe Negocjacji BATNA działające przy WSZiB rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2006 roku. Głównym celem zrzeszenia jest szeroko rozumiany rozwój w obszarze komunikacji interpersonalnej, w tym przede wszystkim negocjacji. Szeregi zasilają ambitni studenci jak również jej absolwenci, czynnie biorący udział w pracach koła.
Funkcjonowanie koła daje możliwość sprawdzenia skuteczności swoich umiejętności negocjacyjnych oraz zdobycie nowej wiedzy, którą można wykorzystać w codziennym życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym. Jest także okazją do świetnej zabawy, poznania nowych interesujących ludzi o podobnych zainteresowania.
Zajęcia
W spotkaniach Koła, które odbywają się średnio co dwa tygodnie może uczestniczyć każdy Student WSZiB w Krakowie (terminarz spotkań można znaleźć w rozkładzie zajęć opiekuna koła (mgr Joanny Dreżewskiej). Zajęcia mają charakter warsztatowy i mają na celu praktyczne zapoznanie się z szeroko pojętą sztuką negocjacji, szerokim wachlarzem metod oraz technik negocjacyjnych, manipulacji oraz komunikacji międzyludzkiej. Zajęcia mają na celu szlifowanie umiejętności prowadzenia konwersacji podczas rozwiązywania między innymi scenariuszy (gier|) negocjacyjnych. Często praca jest filmowana by potem ją omówić. Ćwiczenia odbywają się w małych grupach lub parach a na koniec następuje wymiana informacji zwrotnych.
Członkowie Koła biorą aktywny udział w różnych projektach, m.in. przygotowują warsztaty z negocjacji dla młodzieży oraz wyjeżdżają na turnieje negocjacyjne.
Dotychczasowe osiągnięcia:
2006/2007
2-gie i 7-me miejsce zajęte przez członków Koła na turnieju we Wrocławiu oraz 5-te miejsce zajęte na turnieju w Warszawie.
2007/2008
7-me miejsce zajęte przez członków Koła na turnieju na SGH oraz 4-te miejsce na turnieju na UW w Warszawie.
2008/2009
Udział studentów w konferencjach naukowych, poprowadzenie warsztatów z komunikacji i z manipulacji dla licealistów, zorganizowanie Ogólnopolskiego Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego. Złożenie trzech publikacji do Zeszytu Naukowego Studentów oraz poprowadzenie warsztatów z komunikacji dla licealistów.
2009/2010
Udział Anny Kamienieckiej w Sesji Kół Naukowych na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. 12-13 maja 2010 – przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów dla licealistów. Udział Studentki Olgi Strukowskiej – Kozień z Koła w sesji Studenckich Kół Naukowych „Gospodarka, społeczeństwo, państwo – dokąd zmierza świat?” 7 stycznia 2010r. w Katowicach. Zorganizowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskiego Studenckiego Turnieju Negocjacyjnego 23 maja 2010.
2010/2011
3-cie miejsce zajęte przez członków Koła na turnieju w Warszawie. Zorganizowanie Turnieju Negocjacji w Krakowie. Prowadzenie warsztatów dla uczniów szkół średnich.
2011/2012
W ramach dni otwartych WSZiB przeprowadzenie warsztatów dla Licealistów: „Twórcze myślenie” – Anna Kamieniecka, „Komunikacja niewerbalna” – Paulina Nowaczyk i Grzegorz Dziuban, „Negocjacje” – Magdalena Knapik-Woch i Eweliną Bujak. 4-te miejsce w MIĘDZYNARODOWYM SEMINARIUM KÓŁ NAUKOWYCH na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zajęte przez Studenta Grzegorza Dziuban. Udział w szkoleniu „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach w teorii i praktyce” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wyszkolenia Specjalnego.
2012/2013
Zorganizowanie i przeprowadzenie Turnieju Negocjacyjnego dla Uczniów Szkół średnich 10 grudnia 2013r. Przygotowanie warsztatów na dni otwarte WSZiB.
2013/2014
Podjęcie współpracy z AKADOS i współorganizowanie spotkania z zawodowym negocjatorem Krzysztofem Sarneckim, w którym wzięło udział około 180 osób, głównie studentów z różnych krakowskich uczelni
2014/2015
Kontynuacja współpracy z AKADOS i współorganizowanie spotkania z trenerką Renatą Kozłowską nt. „Sprzedaży transformacyjnej” w którym wzięli udział studenci z różnych krakowskich uczelni.
2015/2016
Współorganizowanie spotkania z zawodowym negocjatorem Krzysztofem Sarneckim oraz biznesmenem Ryszardem Florkiem, w którym wzięło udział ponad 100 osób. Udział p. Adriana Zdziecha w II Ogólnopolskiej Konferencji Kół naukowych 1 czerwca 2016 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
2016/2017
Przeprowadzenie przez uczestników Koła 2 marca 2017r w ramach Dni Otwartych WSZiB trzech warsztatów: 1-wszy z pisania CV, 2-gi z przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, 3-ci z autoprezentacji. Przeprowadzenie prelekcji 11 kwietnia na targach pracy z budowania ścieżki zawodowej, na prelekcji było obecnych ponad 150 osób.
2017/2018
Przeprowadzenie przez studentów 7 MARCA 2018 w ramach Szkolnych Dni Kariery w Wieliczce, warsztatu z negocjacji nt. „Podstawy Negocjacji”. Przeprowadzenie przez studentów 8 MARCA 2018 w Ramach Dni Otwartych WSZIB Warsztatów: „Efektywne zarządzanie informacją o sobie. Projektowanie CV i LM”, „Rozmowa Kwalifikacyjna, czyli Kto lepszy ten pierwszy”. „Autoprezentacja, czyli Sztuka mówienia o sobie pozytywnie”.
2018/2019
Przeprowadzenie Warsztatów „Rozmowa Kwalifikacyjna”, „Autoprezentacja”, „Profesjonalne CV” w ramach Dni Otwartych WSZIB. Przeprowadzenie warsztatu „Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i dostać pracę marzeń?!” na Targach Edukacji i Pracy w WSZIB w Krakowie. Prelekcja „ Komunikacja niewerbalna” w ZSE NR 2 W Krakowie. Spotkanie z młodzieżą klas maturalnych i prelekcje z „Autoprezentacji” oraz „Analizy mocnych i słabych stron” w ZSE w Proszowicach. Prelekcja na Sesji Kół Naukowych WSZiB „Zarządzanie procesem komunikacji między pracownikiem lotniska a pasażerem niepełnosprawnym”.
2019/2020
Udział w Dniach otwartych WSZiB 5.03.2020 i przeprowadzenie: Warsztatów: „CV szyte na miarę, czyli jak zaprojektować efektywne Curriculum Vitae i dostać pracę marzeń?”, „Dobre rady, czyli sprawdzony patent na udana rozmowę kwalifikacyjną”, „Poznaj siebie. Niezbędna wiedza , aby odkryć Co chcę robić w życiu?”, Warsztatu: „Sztuka przekonywania” na podstawie gry „Lawina”. Udział w II Studenckiej Sesji Naukowej 5 czerwca 2020 – przedstawienie tematu „Sukcesy i porażki”.
2020/2021
Udział w Dniach otwartych WSZiB 25 marca 2021 i przeprowadzenie: Warsztatu „Poznaj siebie. 4 typy osobowości”, Udział w III Studenckiej Sesji Naukowej 28.05.2021 – przedstawienie tematów: „Negocjacje w Call Center”, „Stres w medycznym środowisku pracy przed i w trakcie pandemii ” przeprowadzenie warsztatu „Decyzje w czasach kryzysu” 01.06.2021, dla członków dwóch drużyn harcerskich – „Deserto” i „Arbaro” z 9 Podgórskiego Szczepu Uroczysko”.
2021/2022
Udział w Dniu Otwartym WSZiB 22.03.2022: przeprowadzenie: Warsztatów: „Mowa kłamców w praktyce”. Udział w IV Studenckiej Sesji Naukowej 02.06.2022 – przedstawienie tematów: „Budowanie i funkcjonowanie zespołu”, „Badanie potrzeb- oczekiwania klienta”, „Techniki manipulacji psychologicznej”.
2022/2023
Udział w Dniu Otwartym WSZiB 22.03.2022 – przeprowadzenie warsztatów: „Manipulacja psychologiczna w reklamie.” i przygotowanie warsztatów „Komunikacja w negocjacjach międzynarodowych.” Udział w IV Studenckiej Sesji Naukowej 02.06.2022 – przedstawienie tematów: „Istotne aspekty analizy transakcyjnej”, „Problem fake news’ów”, „Dobry kontakt z klientem jako klucz do sprzedaży”.
2023/2024
Udział w Dniu Otwartym WSZiB 22.03.2022 – przeprowadzenie warsztatów:„Emocje, rozpoznawanie i radzenie sobie z nimi” i „Problem fake news’ów – realne zagrożenie, czy wymyślony problem”. Udział w XXI Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Od badań do rozwiązań. Nauki społeczne wobec kryzysów i nierówności w XXI wieku” na Uniwersytecie Wrocławskim w dniach 14-16 marca 2024 Oleksandra Honcharenko wygłosiła referat pt. „Rola mediów społecznościowych w formowaniu opinii publicznej wobec kryzysów społecznych”.