1 kw. '16

Co to jest miłość?

Kamila Osiecka

Definicja miłości

Co to znaczy miłość? Już od najdawniejszych czasów ludzie próbowali trafnie zdefiniować to pojęcie. Definicji miłości możemy się doszukać w Biblii:

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie[…]”.

Zakończenie hymnu podkreśla wielkość tego uczucia:

“[…]Tak więc trwają wiara nadzieja miłość- te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”

Myślę, że miłość jest tak obszernym tematem, że nie da jej się zawrzeć w żadnej definicji. Miłość jest w literaturze, poezji, muzyce, a nawet w parku. Każdy z nas ma własną definicję miłości, inaczej ją odczuwa i rozumie, nawet ci najmłodsi. A Ty pamiętasz, jak postrzegałeś miłość mając te kilka lat? A teraz czym jest miłość dla Ciebie?

W ostatnim czasie uczelnie były pozamykane, dlatego zapraszamy do artykułu wady i zalety zdalnego nauczania.