XXI Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie

XXI Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie
15 cze '23

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie po raz kolejny objęła patronatem honorowym XXI Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie.

W dniu 6 czerwca 2023 roku w ZSTE w Skawinie odbył się XXI Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie. Turniej przebiegał w dwóch etapach: indywidualnym, w którym uczestnicy mieli do rozwiązania test obejmujący wiedzę o Europie i drużynowym, w którym uczniowie odpowiadali na pytania z geografii, historii, kultury, nauki oraz integracji europejskiej. Podczas turnieju uczestnicy zmierzyli się również z pytaniami na temat wydarzeń związanych z przemianami w Polsce zapoczątkowanymi w 1989 roku.

Znajomość historii współczesnej jest ważnym elementem świadomości obywatelskiej. Wydarzenie było doskonałym sprawdzianem wiedzy i wspaniałą lekcją patriotyzmu.