Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo
14 cze '24

Cyberbezpieczeństwo: nowa ścieżka kształcenia dostępna w ofercie Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

Cyberbezpieczeństwo jako nowa ścieżka kształcenia na kierunku Informatyka (studia inżynierskie) została zaprojektowana z myślą o przygotowaniu słuchaczy do roli specjalisty ds. bezpieczeństwa IT. W ramach tej specjalizacji student zdobędzie wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu analizy zagrożeń, kryptografii, zarządzania incydentami oraz projektowania bezpiecznych systemów informatycznych. Program tego modułu kładzie duży nacisk na praktyczny wymiar nauki, łącząc teoretyczne podstawy z intensywnymi ćwiczeniami i projektami, co pozwoli na kompleksowe przygotowanie do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży Security. Po ukończeniu studiów absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w firmach doradczych ds. bezpieczeństwa IT, departamentach bezpieczeństwa, firmach technologicznych, a także w organizacjach rządowych i wojskowych zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Partnerem zakresu kształcenia jest fundacja Cyber Intelligence and Investigation Group.

Rekrutacja trwa!