8. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

8. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
1 paź '24

Chcesz by Twoje najbliższe otocznie, sąsiedztwo, droga do pracy czy szkoły były atrakcyjne bezpieczne lub bardziej funkcjonalne? Widzisz potrzebę zagospodarowania przestrzeni kulturalnej, ekologicznej, sportowej bądź edukacyjnej w Twoim powiecie? A może dostrzegasz problem i masz pomysł jak coś ulepszyć ? Złóż wniosek do 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego!

Do końca października mieszkańcy Małopolski mogła zgłaszać swoje pomysły. Na zwycięskie pomysły mamy 16 mln złotych.

Do tej pory w ramach zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego możliwa była realizacja ponad 300 inicjatyw społecznych skierowanych do dzieci i młodzieży, seniorów, a także do osób z niepełnosprawnościami.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować, o tym na co wydać publiczne pieniądze. Małopolanie mogą, w ramach tego projektu, kształtować najbliższe otoczenie, określać potrzeby i wskazywać co jest dla nich szczególnie ważne. Mogą oni nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami, dzięki czemu mają realny wpływ na swoje otoczenie – dodaje Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Kto może złożyć wniosek
Wniosek do Budżetu Obywatelskiego WM może złożyć każdy mieszkanie c Małopolski, który ukończył 16 rok życia. Należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie: www.bo.malopolska.pl. Wnioski można zgłaszać od 1 do 31 października br.

Jakiego rodzaju zadania można zgłaszać
Można zgłosić zdanie o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym, ekologicznym, z zakresu ochrony środowiska, transportu zbiorowego albo dróg publicznych publicznych.
Mogą to być zadania ogólnowojewódzkie bądź regionalne.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.