„Wyłącz hejt – włącz szacunek”

„Wyłącz hejt – włącz szacunek”
20 maj '24

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, partner wydarzenia oraz Fundacja Eltrox zapraszają do udziału w konferencji.

Hejt jest główną przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a ich liczba wciąż rośnie. Ze zjawiskiem hejtu spotykamy się również w szkołach i poza nimi, dlatego w odpowiedzi na rosnący problem hejtu w przestrzeni cyfrowej i nie tylko, Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej zainicjowała akcję „Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Do działań podejmowanych w ramach akcji zachęcana jest młodzież szkolna, wolontariusze i miejscowe władze. Działania te obejmują m.in. wsparcie psychologiczne oraz edukacyjne – filmy, prelekcje i zajęcia z młodzieżą.

Czwarta edycja akcji – tym razem w Krakowie

27 maja rusza czwarta edycja akcji „Wyłącz hejt – włącz szacunek” – tym razem w Krakowie. Konferencja odbędzie się już o godz. 9.00 w budynku WSZiB przy Armii Krajowej 8. Dodatkowo podczas wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego przeprowadzonego w krakowskich szkołach podstawowych. Czwartą edycję akcji swoim patronatem objęła również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie oraz  Urząd Miasta Krakowa.

Wydarzenie będzie  transmitowane na żywo na Facebooku Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.