Rekomendacje studentów i absolwentów

///

Informatyka to wspaniała życiowa przygoda, a moje studia na WSZiB nadały jej nie tylko solidnych podstaw ale i praktycznego wymiaru. Nowoczesny sprzęt i oprogramowanie oraz bardzo dobra kadra naukowa skupiająca się na realnym, życiowym stosowaniu informatyki przekłada się wprost na ceniony przez pracodawców- wysoki poziom nauczania. Ale uwaga, rezultatem studiów na WSZiB moze być natychmiastowe, bezproblemowe zatrudnienie i ekspresowa kariera zawodowa!:) Tak właśnie stało się w moim przypadku, obecnie pracuje w CD Projekt RED- zespole tworzącym gry komputerowe (obecnie Wiedzmin 2 na konsole Xbox360).

Krzysztof Krzyscin

CD Projekt RED

absolwent kierunku Informatyka


Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie pozwalają zdobyć solidną wiedzę ze względu na wykwalifikowana kadrę pracowniczą uczelni w zakresie inżynierii oprogramowania, algorytmów i struktur danych, sieci komputerowych oraz budowy złożonych systemów informatycznych. Ukończenie studiów pozwoliło mi na bardzo dobry start w przyszłość.

Już na ostatnim roku studiów inżynierskich rozpocząłem pierwszą pracę na stanowisku programisty w firmie SoftwareMind. Zdobyta wiedza oraz nabyte umiejętności bardzo dobrze przygotowały mnie do ukończenia studiów magisterskich z wyróżnieniem na kierunku informatyka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Dodatkowo na studiach magisterskich napisałem pracę dyplomową oraz publikację naukową która była prezentowana na konferencji Cracow Grid Workshop’08.

Podczas studiów magisterskich rozpocząłem pracę na stanowisku starszego programisty w firmie VSoft.

Obecnie jestem pracownikiem firmy Motorola, gdzie rozwijam się jako ekspert inżynierii oprogramowania i realizuję swoje cele zawodowe korzystając przede wszystkie z umiejętności zdobytych na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Konrad Buła

Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o.

absolwent kierunku Informatyka


Uczelnie WSZiB wspominam bardzo pozytywnie. Studia Informatyczne odbyte na WSZiB dały mi gruntowne podstawy i przygotowały do dalszego zdobywania wiedzy. To co było najbardziej cenne to możliwość uczenia się od kompetentnej i zróżnicowanej kadry naukowej, jak również od kolegów i koleżanek z kierunku.

Pracę zawodową rozpocząłem praktycznie zaraz po obronie pracy inżynierskiej. Wiedza zdobyta na studiach od samego początku pozwoliła mi aktywnie przyczyniać się do rozwoju zespołu co w ciągu kilku lat przełożyło się na awanse i umocnienie mojej pozycji.

Studia Informatyczne na WSZiB są poważną alternatywą dla uczelni państwowych, merytorycznie poziom jest wyrównany, natomiast administracja działa dużo sprawniej!

Konrad Dąbrowski

Bank BPH- IT Expert

absolwent kierunku Informatyka


Dlaczego Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości?

 Przed podjęciem decyzji sprawdzaliśmy rankingi szkół wyższych wg „Rzeczpospolitej” i „Polityki” . WSZiB zajmowała tam jedno z lepszych miejsc w Polsce. Wybór uczelni okazał się trafny. Byłam i jestem zadowolona z tego jak i czego uczono na tej uczelni.

To skłoniło również moją siostrę Karolinę do studiowania trzy lata później na tej samej uczelni.

Ukończenie kierunku zarządzanie i marketing zdecydowanie pomaga mi w prowadzeniu rodzinnej firmy WIMARK Spółka z o.o. będącej częścią Grupy WIMED. WIMARK zajmuje się poziomym oznakowaniem dróg.

WSZiB wspominam jako uczelnię nachyloną w stronę na studenta, gdzie szanuje się zdanie i opinię młodych ludzi. Szkoła posiada bardzo dobrze rozwinięty system informatyczny, pomocny w codziennych relacjach z uczelnią. Najważniejsze dla mnie były nowatorskie sposoby prowadzenia wykładów, połączone z zajęciami praktycznymi, a nie tylko wykładanie suchej wiedzy książkowej. W trakcie studiów poznałam wiele ciekawych osób, z niektórymi utrzymuję kontakt do dziś. Wiedza zdobyta w uczelni pozwoliła mi na łatwiejszy start w nowej rzeczywistości zawodowej.

WSZiB – polecam wszystkim młodym ludziom nastawionym na osiągnięcie sukcesu zawodowego i życiowego.

Anna Dąbczyńska- Sajdak

absolwentka kierunku Zarządzanie i marketing

współwłaścicielka firmy WIMARK.


Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że decyzja o podjęciu studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie była trafnym wyborem. Z całą pewnością studia te pomogły mi w zdobyciu licencji maklera papierów wartościowych. Część z zagadnień, których opanowanie było wymagane do państwowego egzaminu maklerskiego, przyswoiłem już w czasie trwania studiów. To znacząco ułatwiło osiągnięcie sukcesu.

Otrzymywałem pomoc ze strony wykładowców; zawsze służyli mi swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystkie te czynniki sprawiły, że udało mi się zrealizować moje marzenie – zostałem wpisany na listę maklerów papierów wartościowych. Obecnie pracuję jako makler w jednym z krakowskich domów maklerskich. Jestem przekonany, że w dużej mierze zawdzięczam to właśnie tej Uczelni.

Tomasz Łuka

absolwent Finansów i Rachunkowości


Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie- kierunku Finanse i rachunkowość.

Według mnie WSZiB opisują 4 słowa:

W jak WIEDZA- wiedza przekazywana w tej uczelni jest rzetelna, treściwa i prezentowana w sposób ciekawy, trafiający do osób studiujących,

S jak SZACUNEK- nigdy nie spotkałam się z niemiłym zachowaniem ze strony uczących mnie wykładowców, codziennie byli uśmiechnięci i chętni do rozmów lub rozwiązywania problemów,

Z jak ZNAJOMI- dzięki Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości poznałam najciekawszych ludzi w moim życiu, którzy do dziś są moimi przyjaciółmi,

i …

B jak BEZPIECZEŃSTWO- bezpieczeństwo polegające na świadomości posiadania dyplomu jednej z najlepszych prywatnych szkół w Polsce.

Uważam, że wybór tej uczelni był strzałem w dziesiątkę i gorąco wszystkim polecam.

PS. Zdobyta wiedza coraz lepiej przekłada się wspomaganie rozwoju rodzinnej firmy WIBLASK – będącej częścią grupy WIMED, zajmującej się dostawą elementów odblaskowych.

Karolina Dąbczyńska

absolwentka kierunku Finanse i rachunkowość

Współwłaścicielka firmy WIBLASK


Mam przyjemność należeć do grona osób legitymujących się dyplomem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Dokonany wówczas przeze mnie wybór uczelni i profilu studiów oceniam dziś, jako absolwentka „ze stażem”, za w pełni trafny.

Już od kilkunastu lat pracuję zawodowo w jednostkach samorządowych gminy Kraków – pełniłam funkcję dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Studia w WSZiB pozwoliły rozbudować posiadane wykształcenie kierunkowe, praktykę i doświadczenie zawodowe o zasób współczesnej wiedzy teoretycznej na poziomie akademickim. W trakcie studiów pozyskałam rzetelne przygotowanie w zakresie metodyki i instrumentów zarządzania, analizy i oceny procesów ekonomicznych, praktyki gospodarczej. Obecnie jest mi to bardzo przydatne i pomocne w codziennym kierowaniu organizacją w niełatwych realiach gospodarki rynkowej, realizacji powierzonych jej zadań, kształtowaniu jej wizerunku publicznego, stymulowaniu aktywności i kreatywności zespołu moich współpracowników. Także moje dotychczasowe dokonania i sukcesy w sferze zawodowej są między innymi funkcją posiadanej kompetencji merytorycznej, w której swój udział ma niewątpliwie również wiedza wyniesiona z murów WSZiB Dlatego z pełnym przekonaniem mogę rekomendować WSZiB jako dobry adres wszystkim młodym ludziom, zamierzającym podjąć trud dalszej edukacji w szkole wyższej, obdarzonym zdolnościami i predyspozycjami, mającym silną motywację do zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych.

Joanna Niedziałkowska

absolwentka kierunku Zarządzanie i marketing

Dyrektor generalny Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie


Nazywam się Elżbieta Titis i jestem studentką drugiego roku SUM w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie na Wydziale Zarządzania. Z Uczelnią jestem związana od ponad pięciu lat; ukończyłam tu również studia licencjackie z wyróżnieniem na Wydziale Socjologii. Decyzja o kontynuacji studiów w WSZiB była dla mnie oczywista. Uczelnia stworzyła mi najdogodniejsze warunki rozwoju mojej wiedzy i umiejętności. Spotkałam tu wspaniałych wykładowców (nie tylko na moim wydziale), którzy okazali mi wiele wsparcia i życzliwości podczas mojej nauki. Na jej pierwsze owoce nie musiałam długo czekać; szybko zostałam zauważona przez Uczelnię, która doceniła moje wysiłki przyznając mi stypendium naukowe oraz stypendium motywacyjne Rektora. Następne wyróżnienia przyszły z zewnątrz; dwukrotnie otrzymałam Stypendium Naukowe Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium „Sapere Auso”. Ogromną pomocą było dla mnie również przyznanie mi przez Uczelnię stypendium socjalnego już na pierwszym roku; dzięki tej pomocy z Uczelni mogłam opłacać czesne przez wszystkie następne lata studiów. Ukoronowaniem mojej nauki w WSZiB było otrzymanie nagrody w ogólnopolskim konkursie im. Aleksandra Gudzowatego na najlepszą pracę licencjacką z dziedziny szeroko rozumianego biznesu. Obecnie przebywam na wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus w Wielkiej Brytanii gdzie prowadzę samodzielny projekt badawczy przy University of Manchester. Wszystkie te zawodowe sukcesy pragnę zadedykować WSZiB – Uczelni, której tak wiele zawdzięczam. Osobiście przekonałam się, ze WSZiB to Uczelnia, która naprawdę szanuje swoich studentów i może być dla nich wspaniałym mentorem. Z radością i bez cienia wątpliwości pragnę polecić WSZiB każdemu, kto tak jak ja dąży w życiu do rozwoju osobistego i zawodowego.

Elżbieta Titis

studentka Zarządzania, studia II stopnia

absolwentka kierunku Socjologia


Studia w WSZiB to dla mnie przede wszystkim profesjonalna kadra wykładowców, zawsze chętnych do pomocy przy realizacji studenckich projektów. To właśnie życzliwość doświadczonych pracowników Uczelni sprawia, że informatykę studiuje się tu z przyjemnością… i z wynikami!

Anna Golik

absolwentka Informatyki

 


Studia w WSZiB to była dla mnie możliwość zdobycia szerokiej wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu finansów i rachunkowości.

Wiedza ta pozwala mi obecnie skutecznie konstruować a następnie zarządzać projektami unijnymi (zarówno miękkimi, jak i inwestycyjnymi).

Możliwości, jakie Uczelnia stwarza w zakresie działalności naukowej (zeszyty naukowe, konferencje) pozwalają również na kontynuowanie kariery naukowej w ramach studiów doktoranckich. Przez lata byłem też redaktorem studenckiej gazety „Multis Multum”. To były bezcenne doświadczenia.

Bartosz Banduła

absolwent kierunku Finanse i Bankowość

doktorant na UE, asystent koordynatora projektów unijnych


Studia na WSZiB-ie wspominam bardzo dobrze nie tylko ze względu na miłą atmosferę i świetną współpracę z wykładowcami, ale również dzięki wspaniałym koleżankom i kolegom, którzy ze mną studiowali.

Doskonale opracowane programy, bardzo wysoka kultura nauczania oraz wspaniała baza techniczna spowodowały, że studia może nie były wyłącznie czystą przyjemnością, ale bez większych problemów i zbędnego stresu pozwoliły mi na uzyskanie wiedzy niezbędnej do ich ukończenia, a przy okazji również przydatnej w mojej pracy zawodowej. Z czystym sumieniem, a nawet z niekłamaną dumą mogę polecić moją uczelnię wszystkim potencjalnym jej studentom.

Urszula Stochel

absolwentka kierunku Zarządzanie finansami, studia II stopnia

V-ce Starosta Powiatu Krakowskiego


Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie to nowoczesna i dynamiczna uczelnia z ciekawą ofertą dydaktyczną. Dokonując wyboru studiów, jako główne kryterium przyjąłem praktyczność wiedzy i zajęć realizowanych przez wybitną  kadrę profesorską.

W procesie studiowania niezmiernie ważna była dla mnie dobra organizacja Uczelni i indywidualne podejście do studenta, co pozwoliło mi  na równoległe rozwijanie aktywności zawodowej. Obecnie, jako burmistrz Wieliczki, w swojej pracy umiejętnie korzystam z wiedzy zdobytej w trakcie studiów na kierunku: zarządzanie funduszami unijnymi. Dzisiaj, Gmina Wieliczka realizuje kilkanaście ważnych dla jej rozwoju projektów (m.in.: rewitalizacji, kanalizacji, zintegrowanego transportu zbiorowego itp.) korzystając z ponad 100 mln dofinansowania unijnego. Zasada dobrego planowania jest jedną z najważniejszych umiejętności, którą wyniosłem z tej uczelni.

Dobra atmosfera, grono studentów z różnych środowisk biznesowych i samorządowych oraz otwartość i możliwość realizowania zainteresowań – tak zapamiętałem studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Artur Kozioł

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka


Jestem związany z grupą Kapitałową Sobiesława Zasady od grudnia 1995 roku, trafiłem tam zaraz po maturze.

Mój przebieg kariery jest dosyć dynamiczny, gdyż w ciągu 16 lat przeszedłem
praktycznie wszystkie szczeble kariery zawodowej.

W wieku 21 lat zostałem kierownikiem działu części zamiennych w mercedesie, następnie w wieku 27 lat zostałem mianowany dyrektorem oddziału spółki HSK Data, a gdy miałem 31 zostałem powołany na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego nowo powstałej spółki HSK Auto- dealera marki seat oraz dystrybutora dwóch dużych niemieckich firm. Obecnie jestem Prezesem Spółki Z o.o., komplementariuszem spółki komandytowej oraz zasiadam w radzie nadzorczej spółki akcyjnej związanej z siarką.

WSZiB wspominam z wielkim sentymentem oraz jestem pełen szacunku do tej uczelni.

Zdecydowałem, że będę studiował na tej uczelni gdzieś w połowie drogi zawodowej, wtedy też uznałem że pomimo wielkiego doświadczenia zawodowego brakuje mi specjalistycznej  teorii.

Analizowałem wiele kierunków oraz uczelni, ale ostatecznie wybrałem kierunek  zarządzanie i marketing na WSZiB  z czego do dziś jestem bardzo zadowolony.

Zachęciła mnie do tego  nowoczesna infrastruktura, bardzo doświadczona kadra pedagogiczna, która poza tytułami naukowymi posiadała jeszcze doświadczenie w biznesie.

Wykłady odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Połączone były  często ze studium przypadku, a te doświadczenia można było przenosić na grunt zawodowy. Program był dopasowany do obecnej sytuacji oraz panujących trendów w biznesie.

Kadra naukowa była otwarta na pytania oraz różnego rodzaju dyskusje, a klimat w dziekanacie oraz wśród władz uczelni wyjątkowo przyjazny studentowi.

Dziś z perspektywy czasu stwierdzam że obecny rozwój  zawodowy nie byłby możliwy w takim stopniu bez odbycia studiów we WSZiB.

Polecam uczelnię wszystkim, którzy chcą poznać biznes od” kuchni” i tym,  którzy pragną zdobyć naprawdę praktyczne wykształcenie, oparte na solidnych fundamentach, w komfortowych warunkach oraz przyjaznym klimacie .

Zarekomendowałem tę uczelnię wielu osobom i będę to czynił nadal, gdyż jestem bardzo zadowolony, że ją ukończyłem

Piotr Luty

Absolwent Zarządzania i marketingu

Prezes HSK Auto

Komplementariusz Spółki Komandytowej Elcamp



Jestem założycielem, właścicielem 100% udziałów i Prezesem Imperial Capital. Doświadczenie zdobywałem głównie w branży finansowej oraz nieruchomości. Własną działalność prowadzę od 2009 roku. Za pomocą spółek celowych realizuję inwestycje deweloperskie na rynku biurowym oraz mieszkaniowym.

Posiadam dyplomy – m.in. Executive MBA Central Connecticut State University i Politechniki Krakowskiej, studiowałem w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Jestem byłym sportowcem, aktywnym uczestnikiem wielu szkoleń, kursów i konferencji. Sportowy charakter oraz ambicje przeniosłem do sfery biznesu. Realizując własne wartości stworzyłem Imperial Capital.

Maciej Trzemielewski

Prezes Imperial Capital

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Nie czekaj wybierz WSZiB i już dziś zadbaj o swoją przyszłość

Zapisz

lub sprawdź dział rekrutacji


Semestralne opłaty za studia

Płatność jednorazowa za semestr obowiązująca nowo rekrutujące się osoby od 2024 roku.

Istnieje także możliwość wpłat ratalnych już od pierwszego semestru.

studia stacjonarnestudia niestacjonarne
Finanse i Rachunkowość
studia licencjackie
(6 semestrów)
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
Zarządzanie
studia licencjackie
(6 semestrów)
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
Marketing Cyfrowy
studia licencjackie
(6 semestrów)
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
Przedsiębiorczość Cyfrowa
studia licencjackie
(6 semestrów)
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
Komunikacja i Psychologia w Biznesie
studia licencjackie
(6 semestrów)
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
3600 zł
3900 zł
od 3 sem.
Logistyka
studia inżynierskie
(7 semestrów)
3800 zł
4000 zł
od 3 sem.
3800 zł
4000 zł
od 3 sem.
Informatyka
studia inżynierskie
(7 semestrów)
4400 zł
4900 zł
od 3 sem.
4400 zł
4900 zł
od 3 sem.
Finanse i Rachunkowość studia magisterskie
(4 semestry)
3800 zł3800 zł
Zarządzanie
studia magisterskie
(4 semestry)
3800 zł3800 zł
Informatyka Stosowana
studia magisterskie
(3 semestry)
4500 zł4500 zł

 

Konto bankowe

Bank Ochrony Środowiska, Oddział w Krakowie
26 1540 1115 2001 6001 2087 0004

 

Opłaty ratalnezobacz

Dział rekrutacji
Kraków

Biuro Rekrutacji
al. Kijowska 14,
pok. 105, I piętro

tel. 012 635 68 05

+(48) 501 699 761

poniedziałek – czwartek: 8.00 – 16.00
piątek: 8.00 – 18.00
sobota: 08.00 – 14.30

+(48) 12 635 68 20

+(48) 501 699 761
e-mail: rekrutacja@wszib.edu.pl

Kasa

+(48) 12 635 68 08

poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00
sobota: 8:00 – 14:30
niedziele dyżurne*: 9:00 – 14:00
*06.10,13.10,17.11.2024 oraz 16.02.2025

Dokumenty – rekrutacja
Studia I stopnia
  • wypełnij formularz online
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (tytułem imię i nazwisko)
  • kserokopia świadectwa maturalnego – można donieść w dogodnym terminie, jeśli kandydat zdawał „nową maturę” musi przynieść dodatkowo kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz oryginały do wglądu
  • dwie fotografie o wymiarze 35×45 mm, przedstawiające osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy, na jasnym tle (analogicznie do dowodu osobistego)
  • dowód osobisty (do wglądu).

 

Studia II stopnia
  • wypełnij formularz online
  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł (tytułem imię i nazwisko)
  • kserokopia świadectwa maturalnego – można donieść w dogodnym terminie, jeśli kandydat zdawał „nową maturę” musi przynieść dodatkowo kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz oryginały do wglądu
  • kserokopia odpisu dyplomu ukończenia wyższych studiów oraz oryginały do wglądu
  • dwie fotografie o wymiarze 35×45 mm, przedstawiające osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy, na jasnym tle (analogicznie do dowodu osobistego)
  • dowód osobisty (do wglądu).
Skip to content